Tarayıcınız JavaScript! desteklememektedir.

Imagine Cup 2016 Basvurulari Basladi

Imagine Cup 2016 Basvurulari Basladi

Harika fikirlerini dünyaya açmak isteyen milyonlarca ögrencinin her yil nefesini tutarak bekledigi, en büyük teknoloji yarislarindan biri olan Imagine Cup 2016 için basvurular açildi!

Microsoft Türkiye olarak, 16 Nisan 2016’da Türkiye elemelerini gerçeklestirecegimiz bu heyecanli yarisi kazanan takim, Amerika’daki Global Imagine Cup’a aday gösterilecek.

Bu yil “Inovasyon”, “Dünya Vatandasligi” ve “Oyun” kategorilerinde yaratici projelerini sunacak olan ögrenciler, teknoloji liderleriyle bulusacak ve hayallerine bir adim daha yaklasma firsati yakalayacak. Türkiye yerel finallerinde kazanan takim, Online Global Imagine Cup Yari Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek ve basarili olan takimlar Final’e çikabilecek.

Imagine Cup 2016 Finalleri ise Temmuz ayinda Seattle’da gerçeklesecek ve her kategorinin kazanan takimi 50 bin dolarlik ödülün sahibi olacak.

Türkiye elemelerinin detaylari

  • Birçok farkli ülkede yerel finalleri düzenlenen Imagine Cup’in Türkiye elemeleri için son basvuru tarihi 15 Mart 2016.
  • Projesine güvenen, harika ödüllere ve inanilmaz bir deneyime sahip olmak isteyen takimlar en fazla 4 üye ve 1 mentorden olusabilecek.
  • Seçtikleri kategori için basvurularini gerçeklestiren takimlardan istedigimiz en önemli materyaller, eksiksiz proje dökümani ve proje demolarini içeren bir video olacak. Takimlar ön elemede bu materyaller üzerinden degerlendirilecek.
  • Önelemeyi geçerek Yerel Final’e katilma hakki kazanan takimlar 12 Nisan 2016’da ilan edilecek ve yari finalistler 16 Nisan 2016’da büyük jüri önünde projelerini sunma firsatini yakalayacaklar.

Bu inanilmaz maceraya siz de dahil olabilir, Imagine Cup’a hemen adim atmak için buradanbasvurabilirsiniz. Detayli bilgi Imagine Cup Türkiye sayfamizda.

Alintidir.

Kaynak: Microsoft BlogBu Makaleye Yapılan Yorum Sayısı : 0

Sende Yaz

Aşağıdaki bölümleri doldurarak bu makaleye yorum yapabilirsin.