Tarayıcınız JavaScript! desteklememektedir.

Emülatörler

Emülatörler

Android uygulamamizin  istedigimiz gibi çalisip çalismadigini, herhangi bir hata yapip yapmadigimizi görmemizi saglayan sanal cihazlardir.Bir çok android emulatör olmasina ragmen genymotion tercih etmemin nedeni çok hizli ve kullaniminin rahat olmasidir. Sizin de genymotion tercih etmeniz daha dogru olacaktir. Gnymotionu indirmek için bu linke tiklayabilirsiniz. https://www.genymotion.com/#!/ karsiniza gelen Ekranda Kullanici girisi yaptiktan sonra 'Buy Genymation' a tiklayiniz.

daha sonra karsimiza çikan pencereden ücretsiz olan bölümü seçiyoruz.

 

bu adimida geçtikten sonra 'Get Genymotion(132.62 MB)' Seçiyoruz.

Daha sonra indirilenler bölümünden genymotion-2.5.4-vbox.exe dosyamiza tiklayarak kuruluma basliyoruz.

 

 

Buradaki adimlari tek tek anlatmama gerek yok karsimiza her çikan pencerede Next diyoruz. Sadece son asamada bize Oracle Vm VirtualBox' i kurayim mi diye uyari verecektir. Yes/No seçenegi sunacaktir. Buna yes diyerek onayliyoruz. Eger onaylamazsak emülatörümüz çalismayacaktir. 

Kurulum tamamlandiktan sonra yeni bir emülator kurmak ister misiniz sorusu geliyor yes diyoruz. Karsimiza bos bir pencere açiliyor ve sag alt kisimda Connect butonu görüyoruz. Ona tikladigimizda Genymotion’un sitesine üye olurken belirttigimiz kullanici adi ve sifreyi giriyoruz.

 

Kullanici adi ve sifreyi girdikten sonra karsimiza piyasada bulunan bir sürü tablet ve cep telefonu modeli listesi çikiyor. Bu listedeki seçeneklerden birini seçiyoruz ve Next diyoruz.

 

 

Indirmenin tamamlanmasini bekliyoruz ve kurulum bittikten sonra Finish diyerek ekledigimiz emülatörü listemize eklemis oluyoruz.

 

 

Sonra ki konuda görüsmek üzere...Bu Makaleye Yapılan Yorum Sayısı : 0

Sende Yaz

Aşağıdaki bölümleri doldurarak bu makaleye yorum yapabilirsin.